לא יכול להגיע פיזית?
הצטרף לקבוצת הווצאפ
ותקבל קישור לשידור החי בזום.
מזמינים אותך להצטרף כחבר ברית עולם
(כולל הקלטות שיעורי ליקוטי נבוכים)
ולקחת חלק פעיל בדיונים מעמיקים בפורום חברים.

למה ללמוד מורה נבוכים?!

הרב ה"אנטי דתי" ביותר, לצד היותו אורתודוקס למהדרין. יוצא כנגד הגישה הדתית הבינונית פולקלוריסטית, כפועל יוצא מעומקה ורוחבה של משנתו הדורשת לא פחות מתיקון עולם. [מאור ב.]

מציב את היהדות במקום הראוי לה לצד המגמות הרעיוניות המובילות בעולם, ובעזרת לימוד מעמיק ומחדש מברר מהו התוכן הבלעדי שרק היא יכולה לספק.

בעל המסכת האמונית הרחבה והעמוקה ביותר בנמצא. מבהיר בצורה אינטלקטואלית ואקטואלית נושאי מהות, ולא נרתע מנושאים שנויים במחלוקת.

Click to play

שו"ת ,ליקוטי נבוכים'

מה לומדים?

מתעסקים בחכמת אמונת ישראל דרך ספר מורה הנבוכים לרמב"ם ומרחיבים את הידיעות בעזרת ספרים אחרים מתוך ספריית עם ישראל ומספריות העמים בכלל, כגובה תורתו של הרב שרקי שליטא.

איך מתבצע הלימוד?

כל שבוע נפגשים פנים אל פנים בירושלים. במקביל, יועבר השיעור בשידור חי למנויים. יהיה מקום לשאלות שיוכנו מראש.

האם ניתן לשאול שאלות על החומר הנלמד? ובכלל?

בוודאי. אחד היתרונות של הלימוד המשותף פנים אל פנים מרב חי ולא מהקלטות, זו האפשרות לשאול שאלות. ניתן יהיה גם לשאול מראש בפלטפורמות ייעודיות לכך.

למי מיועד הלימוד?

הלימוד מתאים לכל ישראלי/יהודי המעוניין להעמיק באמונה ביסודיות ובעמקות. סגנונו המיוחד של הרב שרקי מקיף נושאים מגוונים, ומנגיש את חכמת האמונה בשפה מעמיקה השווה לכל נפש צמאה.

האם נדרש ידע מקדים?

לא. אבל צריך להיזהר. על פי רוב הלימוד עם הרב מייצר צורך נפשי להעמיק בנושאים מגוונים וללמוד עוד. זה הייתרון של יום חמישי... שבת עוד לפנינו.

מה הן התוכניות לעתיד?

מעבר לרצון לבניית קהילה מתרחבת ומעמיקה, המטרה היא להשפיע בתוך עם ישראל ובעולם כולו להחדיר את ערכנו בצורה מעמיקה שתוביל מהפכה אמונית בעם ישראל. ובנוסף, להפיץ את המסר האוניברסלי של עם ישראל בעולם כולו.