ספרי הרב אורי שרקי 

לשותפינו היקרים, מחירי הספרים נקבעים על פי הצורך שלנו להמשיך ולהפיץ את תורתו של הרב שרקי. בתקופה מורכבת זו השתדלנו ככל יכולתנו להתאים את המחיר לכל כיס ואנו סבורים שמחירי הספרים מתאימים לערכם בעיניכם ובעינינו. נשמח לעזור בכל מה שניתן ואנו מאחלים לכם שתזכו לקנות תורתכם בעמל ואהבה.

 חידוש גדול  רכישה מאובטחת
הורדת ספר אלקטרוני 25ש''ח
purchase outside Israel $29.0


58.00
חידוש גדול הוא אסופת מאמרים קצרים מתורתו של הרב אורי שרקי, מבכירי רבני הציונות הדתית, אשר לוקטו מתוך שיעוריו על מסכת אבות ומסדרת השיחות שערך עם העיתונאי אראל סג”ל על פרשות השבוע.
הספר חובק מגוון עשיר של נושאים המקיפים את שלל תחומי החיים, ומתמקד בסוגיות עכשוויות, אמוניות, לאומיות וכלליות, שמבוארות בדרכו הייחודית והמעמיקה של הרב שרקי, פעמים רבות באופן מפתיע ובלתי צפוי – ובעיקר, מעורר מחשבה.
חידוש גדול כולל הארות ותובנות מרתקות על חיינו בעידן של גאולה. הספר מיועד לא רק לשוחרי תורתו של הרב, אלא לכלל הציבור, החילוני והדתי כאחד, אשר יפיקו עניין והנאה מההיכרות עם רוחב הדעת של משנתו. הספר כתוב בלשון השווה לכל נפש, בבהירות ובנימת ההומור המאפיינות את שיעוריו.
סוג כריכה: רכה
מס’ עמודים: 208
מימדים (ס”מ): 21 × 13.5
שפה: עברית
שנה: תשע”ח
קובץ טעימה: קישור


 350 מילה  המלאי אזל

קריאה אונליין והורדת ספר אלקטרוני 25ש''ח
purchase outside Israel $37.0


350 מילה הוא אסופת מאמרים מאת הרב אורי שרקי, מבכירי רבני הציונות הדתית, על הפרשות וההפטרות השבועיות ועוד. המאמרים, שפורסמו ברובם בעלון “שבת בשבתו”, נדרשו למסגרת תמציתית של 350 מילים בלבד, ומכאן שמו של הספר. הספר כולל עיונים ב-55 פרשות ו-61 הפטרות ועוד מאמרים מפרי עטו העוסקים בשורשי האמונה.
בדרכו הייחודית והמעמיקה מבאר הרב שרקי את החומש ואת יסודות היהדות, תוך שימת דגש על המימד הלאומי–היסטורי ועל השלכותיו האקטואליות ובלשון השווה לכל נפש. אוהבי העיון ימצאו בשורה בספר זה וכן לומדי התורה והציבור הרחב על כל גװניו.
סוג כריכה: קשה
מס’ עמודים: 302
מימדים (ס”מ): 23.5 × 16
שפה: עברית
שנה: תשע”ח
קובץ טעימה: קישור


 בעוד מועד  רכישה מאובטחת
קריאה אונליין והורדת ספר אלקטרוני 25ש''ח
purchase outside Israel $37.0


65.00
בעוד מועד, ספרו של הרב אורי שרקי, הוא אסופת שיחות מרתקת על מועדי השנה, מהותם ושורשם, שהועלתה על הכתב משיעורים שמסר במרוצת השנים במסגרות שונות.
הסוד המופלא של מועדי ישראל הוא הרלוונטיות שלהם, השייכות לנקודת הנצח ולהווה בו-זמנית, לאבותינו ולנו כאחד. אין מדובר בהפוגות מרצף הזמן ומקשיי היומיום, על אף שיש בכך ערך, וגם לא בציוני דרך היסטוריים גרידא, אלא יש כאן הארה מיוחדת השורה באותם הזמנים על האומה כולה, הבאה לקרב אותנו בכל שנה מחדש, הן כפרט והן ככלל, להשלמת ייעודנו כעם הנבחר.
בספר זה, החובק את לוח השנה העברי מתשרי ועד אלול, מבאר הרב אורי שרקי את תוכנם של מועדי ישראל, תוך שימת דגש על המימד ההיסטורי-לאומי המקשר ביניהם, באופן אקטואלי, חדשני ובלשון שווה לכל נפש.
סוג כריכה: קשה
מס’ עמודים: 402
מימדים (ס”מ): 23.5 × 16
שפה: עברית
שנה: תשע”ו
קובץ טעימה: קישור


 סידור בית מלוכה ” נוסח ספרדי”  רכישה מאובטחת


45.00
בית מלוכה הינו סידור ייחודי אשר מרכז את התפילות, הלימוד וההלכות ליום העצמאות ויום ירושלים.
מטרת הסידור הינה לתת את המקום הראוי ליום העצמאות כך שבחלוקת מחזורי הרגלים, יהיה גם מחזור מיוחד ליום העצמאות ויום ירושלים. מטרה נוספת היא שהסידור יהיה נגיש לכל העדות – מדובר בסידור הראשון מסוגו אשר יצא בשלוש מהדורות שונות ומותאם לאשכנזיםלעדות המזרח ולספרדים, וגרסה בנוסח תימן אף בתכנון. מעבר לתפילות המלאות לימים אלה וההלכות הנלוות, הסידור כולל בתוכו סדרי לימוד מיוחדים עם קטעים מהמקורות: תנ”ך, רמב”ם וגדולי ישראל אשר מתייחסים לתהליך הגאולה.
גם הוויכוח ההלכתי סביב יום העצמאות בא לידי ביטוי בדפי הסידור וניתן למצוא קונטרס הלכתי שדן ומעמיק בנושא הגאולה ומתמודד עם הטענות העיקריות של החולקים על התוקף הדתי של יום העצמאות ויום ירושלים. הקונטרס דן בכל הסוגיות והמחלוקות הקשורות ליום העצמאות ויום ירושלים:  אמירת הלל עם/בלי ברכה, בלילה ו/או ביום, דחיית יום העצמאות וכו’. הסידור גם כולל בתוכו את המנון התקווה ומגילת העצמאות כי “זו הדרך שבחר הקדוש ברוך הוא להעביר את ימי הגאולה ומן הראוי להתייחס לטקסטים אלה” (הרב שרקי).
כל תכני הסידור נשענים על החלטות מפורטות של תקנות הרבנות הראשית לישראל ובדפים הראשונים מופיעות הסכמות של רבנים רבים, ביניהם: הרה”ג הרב שלמה גורן זצ”ל, רבה הראשי של ירושלים הרב משאש זצ”ל, הרב יהודה ליאון אשכנזי זצ”ל ועוד.
סוג כריכה: קשה
מס’ עמודים: 234
מימדים (ס”מ): 14×21.5
שפה: עברית
שנה: תשע”ט


 סידור בית מלוכה “נוסח ספרד”  רכישה מאובטחת


45.00
בית מלוכה הינו סידור ייחודי אשר מרכז את התפילות, הלימוד וההלכות ליום העצמאות ויום ירושלים. מטרת הסידור הינה לתת את המקום הראוי ליום העצמאות כך שבחלוקת מחזורי הרגלים, יהיה גם מחזור מיוחד ליום העצמאות ויום ירושלים. מטרה נוספת היא שהסידור יהיה נגיש לכל העדות – מדובר בסידור הראשון מסוגו אשר יצא בשלוש מהדורות שונות ומותאם לאשכנזים, לעדות המזרח ולספרדים, וגרסה בנוסח תימן אף בתכנון. מעבר לתפילות המלאות לימים אלה וההלכות הנלוות, הסידור כולל בתוכו סדרי לימוד מיוחדים עם קטעים מהמקורות: תנ”ך, רמב”ם וגדולי ישראל אשר מתייחסים לתהליך הגאולה.
גם הוויכוח ההלכתי סביב יום העצמאות בא לידי ביטוי בדפי הסידור וניתן למצוא קונטרס הלכתי שדן ומעמיק בנושא הגאולה ומתמודד עם הטענות העיקריות של החולקים על התוקף הדתי של יום העצמאות ויום ירושלים. הקונטרס דן בכל הסוגיות והמחלוקות הקשורות ליום העצמאות ויום ירושלים: אמירת הלל עם/בלי ברכה, בלילה ו/או ביום, דחיית יום העצמאות וכו’. הסידור גם כולל בתוכו את המנון התקווה ומגילת העצמאות כי “זו הדרך שבחר הקדוש ברוך הוא להעביר את ימי הגאולה ומן הראוי להתייחס לטקסטים אלה” (הרב שרקי).
כל תכני הסידור נשענים על החלטות מפורטות של תקנות הרבנות הראשית לישראל ובדפים הראשונים מופיעות הסכמות של רבנים רבים, ביניהם: הרה”ג הרב שלמה גורן זצ”ל, רבה הראשי של ירושלים הרב משאש זצ”ל, הרב יהודה ליאון אשכנזי זצ”ל ועוד.


 סידור בית מלוכה ” נוסח אשכנז”  רכישה מאובטחת


45.00
בית מלוכה הינו סידור ייחודי אשר מרכז את התפילות, הלימוד וההלכות ליום העצמאות ויום ירושלים. מטרת הסידור הינה לתת את המקום הראוי ליום העצמאות כך שבחלוקת מחזורי הרגלים, יהיה גם מחזור מיוחד ליום העצמאות ויום ירושלים. מטרה נוספת היא שהסידור יהיה נגיש לכל העדות – מדובר בסידור הראשון מסוגו אשר יצא בשלוש מהדורות שונות ומותאם לאשכנזים, לעדות המזרח ולספרדים, וגרסה בנוסח תימן אף בתכנון.
מעבר לתפילות המלאות לימים אלה וההלכות הנלוות, הסידור כולל בתוכו סדרי לימוד מיוחדים עם קטעים מהמקורות: תנ”ך, רמב”ם וגדולי ישראל אשר מתייחסים לתהליך הגאולה. גם הוויכוח ההלכתי סביב יום העצמאות בא לידי ביטוי בדפי הסידור וניתן למצוא קונטרס הלכתי שדן ומעמיק בנושא הגאולה ומתמודד עם הטענות העיקריות של החולקים על התוקף הדתי של יום העצמאות ויום ירושלים. הקונטרס דן בכל הסוגיות והמחלוקות הקשורות ליום העצמאות ויום ירושלים:  אמירת הלל עם/בלי ברכה, בלילה ו/או ביום, דחיית יום העצמאות וכו’.
הסידור גם כולל בתוכו את המנון התקווה ומגילת העצמאות כי “זו הדרך שבחר הקדוש ברוך הוא להעביר את ימי הגאולה ומן הראוי להתייחס לטקסטים אלה” (הרב שרקי).
כל תכני הסידור נשענים על החלטות מפורטות של תקנות הרבנות הראשית לישראל ובדפים הראשונים מופיעות הסכמות של רבנים רבים, ביניהם: הרה”ג הרב שלמה גורן זצ”ל, רבה הראשי של ירושלים הרב משאש זצ”ל, הרב יהודה ליאון אשכנזי זצ”ל ועוד.


 ואני תפילה  רכישה מאובטחת
הורדת ספר אלקטרוני 25ש''ח
purchase outside Israel $45.0


65.00
התפילה היא מהיסודות החשובים ביותר של החיים הרוחניים. מהו עניינה של התפילה? האם ראוי לשטוח את בקשותינו בפני הבורא? והאם יש בסיס לאמונה שבקשותינו תיעננה?
ואני תפילה, ספרו של הרב אורי שרקי, מהרבנים הבולטים בציונות הדתית, עוסק בסוגיה משמעותית זו ועוד רבות אחרות. חיבור זה הוא עיון מעמיק בדפי הסידור המרכזיים – בקריאת שמע ותפילת העמידה – החודר אל הרבדים האישיים, הלאומיים וההיסטוריים של ייחוד ה’ ועבודת התפילה. נכללים בו גם מאמרים על ברכת המזון, תפילת הגשם ואמירת ההלל, וכן סקירה של תולדות מוסד בית הכנסת ומאפייניו הייחודיים.
סוג כריכה: קשה
מס’ עמודים: 322
מימדים (ס”מ): 23.5 × 16
שפה: עברית
שנה: תשע”ז
קובץ טעימה: קישור


 דעה צלולה  המלאי אזל
הורדת ספר אלקטרוני 25ש''ח


מי היה הראי”ה קוק? מה הבשורה במשנתו? ומה תרומתו לתקומת עם ישראל השב לארצו לאחר אלפיים שנות גלות?
משנתו הסדורה של הרב קוק מהווה כמין חותם אחרון של מחשבת ישראל עד ימיו. במאות מאמרים ועשרות ספרים מתח הרב קוק את כל יריעות ההיסטוריה הרוחנית–מחשבתית על מהלכן, סיבותיהן ותכליתן, ויצר פסיפס רעיוני שאין שני לו במרחבי המחשבה היהודית.
בספר זה מבאר הרב אורי שרקי, מרצה בכיר במכון מאיר ומהרבנים הבולטים בציונות הדתית, את משנתו של הרב קוק באופן אקטואלי, חדשני ובלשון שווה לכל נפש, כפי שהיא משתקפת בקשת רחבה של נושאים, כגון: סגולה ולאומיות, המשטר המדיני לפי היהדות, תורת הסוד, פוסט-מודרניזם, אתאיזם, תורת הנפש, מוסר, זוגיות ועוד.
הספר מיועד לקהל הרחב, הדתי והחילוני כאחד – הן לקוראים אשר כתבי הרב קוק כבר קנו שביתה בליבם, והן לאלו המתוודעים אליהם לראשונה.
סוג כריכה: רכה
מס’ עמודים: 416
מימדים (ס”מ): 22.5 × 15
שפה: עברית
שנה: תשע”ה
קובץ טעימה: קישור


 על שמונה פרקים לרמב”ם  רכישה מאובטחת


65.00
בין אבני היסוד של ספרות המחשבה בישראל ניצב ספרו התמציתי של הרמב”ם הקדמה למסכת אבות, הידוע יותר בכינויו שמונה פרקים. בשפה עמוקה, ובה בעת גם בהירה, מציג הרמב”ם תורת מוסר מקיפה השזורה ביסודותיה העמוקים של היהדות, תוך שהוא מחנך את הקורא לצלילות הדעת ואהבת האמת.
הספר על שמונה פרקים לרמב”ם מציע בפני הקורא בן דורנו את דברי הרמב”ם במספר מישורי עיון – מביאור מילולי פשוט של לשונו, ועד ניסיון לחדור לשורשי השקפתו – אשר יחד פותחים צוהר להיכלו של גדול חכמי האומה בימי הביניים.
סוג כריכה: קשה
מס’ עמודים: 314
מימדים (ס”מ): 16 × 23.5
שפה: עברית
שנה: תשס”ח
קובץ טעימה: קישור


 קדושה וטבע  רכישה מאובטחת
הורדת ספר אלקטרוני 25ש''ח
purchase outside Israel $29.0


55.00
ספר זה הנו אסופת מאמרים מאת הרב אורי שרקי. חלק מן המאמרים פורסמו בעבר וחלקם מתפרסמים כאן לראשונה.
הספר מיועד ללומדים ותיקים כמו גם לקהל הרחב, וחובק מגוון עשיר ומרתק של נושאים:
תכלית החיים * יצר הרע * בחירה חופשית * החוויה הדתית * מלחמת הדעות * תורה ומדע * תורה מן השמים * ביקורת המקרא * כיצד ללמוד תנ”ך * פילוסופיה ונבואה * אמת ויופי * מוזיקה * לקראת תיאטרון של גילוי * הייטק * איכות הסביבה * צמחונות * הטיול * החילונות ודעת ה’ * קדושה וטבע * ייסורי הגאולה * חוצפת התשובה.
סוג כריכה: רכה
מס’ עמודים: 262
מימדים (ס”מ): 21 × 13.5
שפה: עברית
שנה: תשס”ח
קובץ טעימה: קישור


 שיעורים במסילת ישרים  רכישה מאובטחת
הורדת ספר אלקטרוני 25ש''ח


65.00
”אמר ר’ פינחס בן יאיר: תורה מביאה לידי זהירות, זהירות מביאה לידי זריזות, זריזות מביאה לידי נקיות, נקיות מביאה לידי פרישות, פרישות מביאה לידי טהרה, טהרה מביאה לידי חסידות, חסידות מביאה לידי ענוה, ענוה מביאה לידי יראת חטא, יראת חטא מביאה לידי קדושה, קדושה מביאה לידי רוח הקודש, רוח הקודש מביאה לידי תחיית המתים“. ( עבודה זרה כ, ב)‏
לפניכם שיעוריו של הרב אורי שוקי בספר “מסילת ישרים”, חיבורו הידוע של רמח”ל – רבי משה חיים לוצאטו זצ”ל, מגדולי חכמי איטליה במאה ה-18.
ספר “מסילת ישרים”, שהפך במרוצת הדורות לספר היסוד בתורת המוסר, פונה לאדם המוגדר “ישר”, זה שאמנם אינו צדיק או חסיד, אך שואף להיות כזה. במהלך התקדמותו בספר ובעבודת המידות, אותה מבאר רמח”ל בסדר שיטתי ובהיר, רוכש האדם הישר גם את הדרגות הנעלות יותר של עבודת הבורא: צדיקות, חסידות וקדושה.
סוג כריכה: קשה
מס’ עמודים: 254
מימדים (ס”מ): 23.5 × 16
שפה: עברית
שנה: תשע”ה
קובץ טעימה: קישור


 שיעורים בספר הכוזרי, 2 כרכים  רכישה מאובטחת


110.00
מקום של כבוד קנה לו ספר הכוזרי בין ספרי היסוד של אמונת ישראל והגותו. מחברו, רבינו יהודה הלוי, קרא לספרו “ההוכחה והראיה להגנת הדת הבזויה”, ומאוחר יותר נקרא בפי ההמון “ספר הכוזרי”. הספר נכתב במקורו בערבית, ובמרוצת הדורות תורגם מספר פעמים לעברית.
ספר הכוזרי נכתב בתקופה בה מספר יסודות לאומיים–יהודיים החלו להישכח. ביטול מוסדות הגאונות, הנשיאות וראשות הגולה, גרמו לריה”ל להבין את הנקודה הקריטית שהיהדות מצויה בה כעת, נקודה בה לראשונה חדלה היהדות מלתפקד כאומה, ולמעשה כל החיים היהודיים שתולים על-גבי תרבות זרה, כך שהיהדות מתפקדת כדת בלבד. בעקבות כך החליט ריה”ל לכתוב את ספר הכוזרי על-מנת להבהיר לכל את היסוד הלאומי של היהדות, מעבר ליסוד הדתי.
מיהו עם ישראל? ומהו ייחודו על פני העמים? נראה שעבור הקורא הישראלי בן-זמננו, הדיון שדן הרב שרקי בשאלות אלו רלוונטי מאי פעם.
סוג כריכה: קשה
מס’ עמודים: 378 / 306
מימדים (ס”מ): 23.5 × 16
שפה: עברית
שנה: תשע”א / תשע”ג
קובץ טעימה: קישור


 שיעורים בספר הכוזרי כרך א׳  רכישה מאובטחת


65.00
מקום של כבוד קנה לו ספר הכוזרי בין ספרי היסוד של אמונת ישראל והגותו. מחברו, רבינו יהודה הלוי, קרא לספרו “ההוכחה והראיה להגנת הדת הבזויה”, ומאוחר יותר נקרא בפי ההמון “ספר הכוזרי”. הספר נכתב במקורו בערבית, ובמרוצת הדורות תורגם מספר פעמים לעברית.
ספר הכוזרי נכתב בתקופה בה מספר יסודות לאומיים–יהודיים החלו להישכח. ביטול מוסדות הגאונות, הנשיאות וראשות הגולה, גרמו לריה”ל להבין את הנקודה הקריטית שהיהדות מצויה בה כעת, נקודה בה לראשונה חדלה היהדות מלתפקד כאומה, ולמעשה כל החיים היהודיים שתולים על-גבי תרבות זרה, כך שהיהדות מתפקדת כדת בלבד. בעקבות כך החליט ריה”ל לכתוב את ספר הכוזרי על-מנת להבהיר לכל את היסוד הלאומי של היהדות, מעבר ליסוד הדתי.
מיהו עם ישראל? ומהו ייחודו על פני העמים? נראה שעבור הקורא הישראלי בן-זמננו, הדיון שדן הרב שרקי בשאלות אלו רלוונטי מאי פעם.
מ ב צ ע! סט 2 הכרכים של שיעורים בספר הכוזרי ב-110 ₪ בלבד! (במקום 130 ₪)
סוג כריכה: קשה
מס’ עמודים: 378
מימדים (ס”מ): 23.5 × 16
שפה: עברית
שנה: תשע”א
קובץ טעימה: קישור


 שיעורים בספר הכוזרי כרך ב׳  רכישה מאובטחת


65.00
מקום של כבוד קנה לו ספר הכוזרי בין ספרי היסוד של אמונת ישראל והגותו. מחברו, רבינו יהודה הלוי, קרא לספרו “ההוכחה והראיה להגנת הדת הבזויה”, ומאוחר יותר נקרא בפי ההמון “ספר הכוזרי”. הספר נכתב במקורו בערבית, ובמרוצת הדורות תורגם מספר פעמים לעברית.
ספר הכוזרי נכתב בתקופה בה מספר יסודות לאומיים–יהודיים החלו להישכח. ביטול מוסדות הגאונות, הנשיאות וראשות הגולה, גרמו לריה”ל להבין את הנקודה הקריטית שהיהדות מצויה בה כעת, נקודה בה לראשונה חדלה היהדות מלתפקד כאומה, ולמעשה כל החיים היהודיים שתולים על-גבי תרבות זרה, כך שהיהדות מתפקדת כדת בלבד. בעקבות כך החליט ריה”ל לכתוב את ספר הכוזרי על-מנת להבהיר לכל את היסוד הלאומי של היהדות, מעבר ליסוד הדתי.
מיהו עם ישראל? ומהו ייחודו על פני העמים? נראה שעבור הקורא הישראלי בן-זמננו, הדיון שדן הרב שרקי בשאלות אלו רלוונטי מאי פעם.
מ ב צ ע! סט 2 הכרכים של שיעורים בספר הכוזרי ב-110 ₪ בלבד! (במקום 130 ₪)
סוג כריכה: קשה
מס’ עמודים: 306
מימדים (ס”מ): 23.5 × 16
שפה: עברית
שנה: תשע”ג
קובץ טעימה: קישור


 ספרים לבני נח  למתעניינים לחצו כאן

Back to top button